خدمات مو

۱۲ راه برای مش مو و هایلایت کردن طبیعی

1. لیمو

مخلوط آب لیمو و آب به میزان برابر می تواند موی بلوند تیره یا قهوه ای روشن را کمی روشن کند و تناژ قرمز هم ایجاد نمی کند مگر اینکه مویتان قرمز باشد. این ماده رایج ترین ماده روشن کننده مو است.

2. سرکه

سرکه، مانند سرکه سیب، روی مویتان هایلایت قرمز ایجاد می کند. سرکه را به طور برابر با آب مخلوط کنید. آن را روی کل مو اسپری کرده و یا با پنبه به قسمت هایی از مو بمالید تا هایلایت ایجاد شود. بگذارید 30 دقیقه روی مو بماند و سپس آب بکشید.

3. پراکسید

مخلوط برابر هیدروژن پراکسید و آب را به روش بالا به مو آغشته کرده و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند. پراکسی به سرعت عمل کرده و مانند مواد دکلره مو را خشک نمی کند. تا زمانی که به رنگ مورد نظر دست یافتید مو را بشویید. پراکسید برای روشن کردن و همچنین هایلایت دادن به مو استفاده می شود.

4. عسل و روغن زیتون

این مخلوط می تواند موهای هایلایت و البته روشن ایجاد کند. برای این کار یک چهارم فنجان عسل را گرم کرده و یک چهارم فنجان روغن زیتون به آن اضافه کنید. خوب هم بزنید. روی قسمت هایی که می خواهید هایلایت ایجاد شوید گذاشته و بگذارید 30 تا 60 دقیقه بماند. 5 دقیقه پیش از شستن مو را به هم زده و مواد را به نوک مو آغشته کنید. سپس مو را بشویید. اگر می خواهید دوش بگیرید مراقب باشید زیرا این روغن می تواند زمین را سر کند.