مهم­ترین نکاتی که باید در مورد میکاپ عروس بدانید

این جمله شاید خیلی کلیشه ­ای به نظر برسد اما دور از واقعیت نیست که شب عروسی یکی از بهترین شب­های زندگی بانوان است. روزی که قرار است مثل مروارید بدرخشند و با لباس سفید خود همچون فرشته­ ای بر فراز آرزوهای خود به پرواز دربیایند. یکی از مهم­ترین فاکتورهای تاثیر گذار بر دو چندان شدن لذت این شب به یاد ماندنی  میکاپ عروس است. شاید زیباترین صحنه زمانی است که عروس پس از پوشیدن لباس و اتمام پروسه آرایش در آیینه خود را نگاه کند و لبخند رضایت بر لبان او نقش ببندد. آیا شما نیز قرار است در هفته و ماه­های آینده عروس شوید؟ آیا نگران میکاپ عروس خود هستید؟ آیا با ترندهای میکاپ عروس 2019 آشنا هستید؟

اگر دوست دارید تمام نکات مهم درباره میکاپ عروس را بدانید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن تصمیم بگیرید در ادامه همراه ما باشید.

بهترین سالن زیبایی برای میکاپ عروس را از کجا پیدا کنیم؟

اولین نکته مهم برای داشتن یک میکاپ عروس خوب این است که سالن آرایشگاه با میکاپ آرتیست مناسب را پیدا کنیم. یکی از بهترین راه ها برای انتخاب میکاپ آرتیست دیدن نمونه کارهای او می باشد. از سالن زیبایی بخواهید تاتصاویر میکاپ عروس قبل و بعد از آرایش را در اختیار شما قرار دهد. در صورتی که آن ها برای کارهای خود آلبوم نداشتند و یا عکس میکاپ عروس را به دلایلی در اختیار شما قرار ندادند می توانید در روزهایی که عروس دارند از سالن بازدید کنید. در بازدید عروس حتما به نکات زیر دقت کنید:

1-به نحوه برقراری ارتباط میکاپ آرتیست با عروس دقت کنید. شما باید بتوانید با آرایشگر خود ارتباط خوبی برقرار کنید. هر چند این یک قانون نیست اما منجر خواهد شد حس بهتری داشته باشید.

2-به شادابی، تمیزی پوست وحجم کرم پودر باقی مانده روی صورت عروس توجه کنید. دقت کنید منافذ و لکه‌ها کامل کاور شده باشند و صورت پوسته پوسته نشده باشد.

3-به متقارن بودن ابروها و آرایش ابرو توجه کنید. یکی از مهم¬ترین نکات میکاپ عروس 2018 که در حال حاضر هم طرفداران زیادی دارد استفاده از تکنیک هایی برای طبیعی نشان دادن آرایش چشم و ابرو می باشد. هر چند ممکن است سلیقه خود مشتری متفاوت باشد.

4- هنگام میکاپ عروس نگاه کنید که کانتور بخوبی روی صورت فید شده باشد و رد کانتور روی صورت باقی نمانده باشد. این یکی از مهمترین نکاتی است که باید در میکاپ عروس به آن توجه کنید.

5-به تقارن مژه ها دقت کنید. نباید در بین مژه ها بصورت واضح جای خالی وجود داشته باشد. دقت کنید که آیا پس از اتمام میکاپ عروس مژه¬ها با سبک آرایش هماهنگ هستند یا خیر؟

6-سایه بالای پلک چشم عروس را بررسی کنید. هر چقدر سایه محو باشد و طبیعی به نظر برسد این نشان دهنده مهارت آرایشگر است. 

7-به آرایش لب دقت کنید رژ نباید بیرون زدگی از لب داشته باشد و غیر طبیعی به نظر برسد. در صورتی که آرایش لب عروس از نظر شما خیلی غلیظ است می توانید سوال کنید که آیا این انتخاب خود مشتری است یا خیر؟

8-به علت اینکه در یک سالن ممکن است چند میکاپ آرتیست باشد. بعد از انتخاب مدل مورد نظر، نام میکاپ آرتیست را بپرسید و در قرار داد ذکر کنید. میکاپ آرتیست های سالن سریرا پس از گذراندن دورهای آموزش جدیدترین میکاپ عروس در حال حاضر آماده ارائه انواع میکاپ عروس جدید و آرایش های لایت اروپایی هستد. شما برای دیدن نمونه کارهای میکاپ عروس قبل و بعد و فیلم میکاپ عروس می توانید به صورت حضوری به سالن مراجعه کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

قبل از مراسم چگونه پوست خود را برای میکاپ آماده کنیم؟

از دیگر نکاتی که در میکاپ عروس نقشی مهمی دارد سلامت و شادابی پوست است. چون پوست سالم و پاکسازی شده مواد آرایشی را بخوبی جذب می‌کند و به قول معروف آرایش روی صورت خوب می‌خوابد. برای داشتن یک پوست صاف و شفاف حتما موارد زیر را رعایت کنید.

دوری از استرس: استرس باعث ایجاد جوش و لکه روی پوست می‌شود. آرامش خود را حفظ کنید و با برنامه همه کارهای مراسم تان را انجام بدهید. مرطوب نگه داشتن پوست: پوست صورت اگر مرطوب باشد مواد آرایشی بخوبی روی صورت جذب می‌شود. اگر پوست خشکی دارید، آبرسانی به پوستان را چند ماه قبل از مراسم شروع کنید.

لایه برادری پوست: لایه برداری باعث می‌شود سلول های مرده و آلودگی از پوست برداشته بشود. لایه برداری پوست توسط اسکراب یا ماسک های لایه بردار که در بازار موجود است انجام می‌شود. برای بهره مندی از خدمات تخصصی فيشال پوست و پاكسازي حرفه ای پوست می توانید به سالن سریرا مراجعه کنید. تمامی این خدمات در این مجموعه با جدیدترین متدهای روز دنیا انجام می شود.

ورزش: ورزش کردن به طور مرتب چند ماه قبل از عروسی باعث شادابی پوست می‌شود. در هنگام ورزش آلودگی‌ها توسط تعرق از بدن خارج می‌شود. خون در همه نقاط بدن جریان پیدا می کند. رسیدن خون کافی به زیر پوست باعث شفاف تر شدن پوست می شود.

تغذیه: برای داشتن پوست سالم تغذیه یک عامل بسیار مهم در داشتن یک میکاپ عروس خوب است. تغذیه مناسبی به مدت چند ماه قبل از مراسم داشته باشید آب زیاد بنوشید. از خوردن و نوشیدن مواد غذایی که چربی زیادی دارد خوداری کنید. تا پوست سالم و زیبایی داشته باشید.

استفاده از ماسک صورت قبل از مراسم عروسی: با توجه به نوع پوستان بهترین ماسک را انتخاب کنید. ماسک‌های خانگی هم از لحاظ طبیعی بودن هم از لحاظ اقتصادی، بهترین انتخاب است. مثلا اگر پوستتان جوش دارد از نشاسته برای از بین بردن جوش استفاده کنید.

چند نوع میکاپ عروس داریم؟

در میکاپ عروس خلاقیت حرف اول را می‌زند. اینکه میکاپ آرتیست اجزای صورت را بخوبی بشناسد وبا توجه به آن نوع میکاپ را تعیین کند. انواع میکاپ عروس در حالت کلی به شرح زیر دسته بندی می شود:

سبک کلاسیک: در این سبک میکاپ در چشم‌ها و لب آرایش بصورت برعکس انجام می‌شود. یعنی اگر چشم آرایش غلیظی داشته باشد لب آرایش کم رنگی دارد و یا برعکس.

سبک لایت اروپایی: متعادل سازی صورت به صورت کاملا نامحسوس روی صورت انجام می‌شود. هدف این سبک میکاپ بر طرف کردن عیوب صورت است.

سبک شرقی: در این سبک میکاپ بیشتر از رنگ‌های شاد و گرم استفاده می‌شود.

سبک عربی: آرایش غلیظ با رنگ و لعاب از بارزترین ویژگی آرایش سبک عربی است. استفاده از رنگهای تیره و براق در این نوع میکاپ، هم در ناحیه چشم و هم لب بیشتر مورد توجه است. از ویژگی های این میکاپ برجسته کردن لب ها و گونه ها با تکنیک میکاپ است.

میکاپ عروس فرمالیته چیست؟

در مراسم فرمالیته، عروس و داماد قبل از مراسم عروسی، با تیپ و میکاپ متفاوت از روز عروسی کلیپ تهیه می‌کنند. در فرمالیته وقت زیادی برای میکاپ وجود ندارد. خود فرمالیته انقدر جذاب است که آرایش زیاد تاثیرچندانی در جذابیت آن ندارد. از این رو بهتر است در مراسم فرمالیته زیاد برای آرایش سخت نگیرید. در فرمالیته، از میکاپ‌ عروس سبک و مات استفاده می‌شود. این سبک میکاپ عروس به این خاطر می‌باشد که اکثرا فرمالیته در فضای باز و طبیعت صورت می‌گیرد و احتمال تعریق زیاد است. در فرمالیته مهم است که زیبایی طبیعی عروس حفظ شود و بسیار طبیعی جلوه کند.