نکاتی مهم در رابطه با روش کاشت ناخن

نکات کاشت ناخن

در دنیای پر زرق و برق امروز، نیازهای افراد جامعه تنها محدود به ضروریات زندگی نمی شود. به موازات دگرگونی های در حال وقوع، نیازهایی تازه به فراخور این دگرگونی ها پدید آمده است. با رونق هنرهای تجاری، خدمات زیبایی نیز به شکل حرفه­ای بسیار رونق یافته است. به دلیل این فراگیری و افزایش تقاضا لازم است افراد پیش از انجام هر تصمیمی در این رابطه از نکات کاشت ناخن که بسیار مهم هستند در خصوص آن مطلع شوید. در این مقاله نکاتی را در خصوص کاشت ناخن و روش کاشت ناخن ذکر می کنیم که شاید مورد پرسش بسیاری از خوانندگان گرامی باشد.

ترک خوردن احتمالی ناخن کاشته شده

برخی از افراد ترک خوردن را پس از کاشت تجربه کرده اند و از آن شکایت داشته اند. به طور معمول و چنانچه استانداردهای حرفه ای و متریال کار رعایت شود، نباید انتظار چنین اتفاقی را پس از کاشت ناخن داشت. حال اگر چنین مواردی به راستی تجربه شده اند، دلایل آن ها قابل بررسی است.

امکان خطا و عدم رعایت استانداردها بر اساس تفاوت روش کاشت ناخن انتخابی و متریال استفاده شده، گوناگون است. برای مثال چنانچه شخصی روش کاشت ناخن ژل انجام داده و سپس با ترک خوردگی ناخن کاشته شده مواجه شده است، این احتمالا به دلیل قرار گرفتن در محیط و آب و هوای خشک بوده است. بنابراین ممکن است افرادی که در این نواحی زندگی می کنند نتیجه ی مطلوبی از کاشت نوع ژل نگیرند.

هم چنین اگر افراد از روش کاشت ناخن پودری استفاده کنند اما مواد استفاده شده کمتر از حد استاندارد باشد، یا چنان چه کیفیت موارد پودری پایین باشد، یا آغشتگی قلمو به لیکویید کم بوده باشد، امکان ترک خوردگی وجود دارد. باید این نکته را در نظر داشت که روشی که برای کاشت انتخاب میکنید از نکات کاشت ناخن روش انتخابی نیز اطلاعات کافی داشته باشد.

نکاتی برای ایمنی بیشتر پس از کاشت ناخن

پس از انجام کاشت با توجه به نکات کاشت ناخن انتخابی، مانند هر نوع خدمات زیبایی یا بهداشتی دیگر، نیاز به مراقبت وجود دارد تا هم از نظر بهداشتی و هم از نظر کیفیت بتوان نتایج خدمات را بیشتر و بهتر حفظ نمود.

از مهم ترین توصیه ها این است که دست و ناخن ها با مواد آلوده در تماس نباشند. این مطلب هم چنین در مورد مواد شیمیایی و مواد دارای خاصیت حلال مثل شوینده ها و تمیز کننده ها صدق می کند. در صورت ضرورت از دستکش استفاده کنید. مراقب ضربات احتمالی وارده به ناخن هایتان حین انجام کارها باشید و در آخر این که در تماس با آب خصوصا در استخرهای عمومی هوشیار باشید که احتمال ابتلا به قارچ وجود دارد.

تصمیم گیری در رابطه با روش و نوع کاشت ناخن

پیش از هر اقدامی باید از نکات کاشت ناخن انتخابی مطلع باشید و همینطور روش کاشت ناخن ارائه شده در انستیتوی مورد نظر چیست و به چه صورتی انجام میگیرد؟ چنانچه چند روش مختلف ارائه می شود، در هر روش کاشت ناخن از چه موادی استفاده می گردد و مزایا و معایب هر روش چیست؟ لازم است در خصوص هزینه و هم چنین زمانی که باید برای دریافت خدمات مورد نظر خود در زمینه ی کاشت ناخن و مراحل ترمیم آن اختصاص دهید، مطلع شوید و توافق شرایط خود را با آن بررسی نمایید.

همچنین لازم است از روش های مراقبت بعد از انجام آن روش کاشت ناخن نیز اطلاع کافی و کامل داشته باشید تا وقت صرف شده و هزینه ی پرداخت شده به هدر نرود.

پیشگیری از آسیب

کاشت ناخن، بسیار پر طرفدار است زیرا نتیجه ی آن زیباست اما باید به نکات کاشت ناخن و عوارض احتمالی پس از آن نیز توجه نمود. در صورتی که ناخن ها در اثر کاشت ناخن دچار عفونت و قارچ شوند، یا چنانچه جرم گرفتگی پدید آید، علاوه بر این که ریموو ضروری است، ممکن است نیاز به برداشتن ناخن اصلی نیز به وجود آید. رشد یا عدم رشد مجدد ناخن پس از برداشتن، بستگی به میزان پیشروی مشکل و اقدام به موقع یا تأخیر در روند درمان دارد.

با آگاهی از نکات کاشت ناخن که در این مطالب به خوانندگان گرامی ارائه شد، انتخاب و تصمیم گیری بهتری در خصوص انجام خدمات کاشت ناخن و انتخاب روش کاشت ناخن ممکن خواهد بود.

احتمال بروز حساسیت

حساسیت در افراد می تواند به اشکال گوناگون بروز کند. این که کدام روش کاشت ناخن ممکن است حساسیت زا باشد نیز امری کاملا نسبی است و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. مسئله ی قابل توجه این است که در همه ی انواع متریال و روش های کاشت ناخن احتمال بروز حساسیت وجود دارد و افراد می بایست به سوابق احتمالی حساسیت های خود نسبت به مواد در گذشته توجه نمایند.

در این خصوص باید به این نکته نیز اشاره شود که ناخن پا به دلیل قرار گرفتن در فضای بسته ی کفش، نسبت به ناخن دست آسیب پذیر تر است و کاشت ناخن برای آن به ندرت توصیه می شود این مورد یکی از نکات کاشت ناخن می باشد که کمتر به آن توجه می شود.